GÜZELLİK 4 sene önce

YAZIN ARDINDAN…

0f779e71789a15efea851f5de73db506 - Kopya

Ağustos’un gelmesi ile yavaş yavaş yazın sonuna yaklaştığımızın ve yazın cildimize verdiği zararların farkına varıyoruz. Bu zararların en büyük sorumlusu da tahmin edeceğiniz üzere Güneş.

Yazınızı gün boyunca güneşlenerek ya da güneşten korunarak geçirmiş olabiliriz. Çoğu zaman bize sadece kumsallardayken etkisini gösteriyormuş gibi gelse de gün içerisinde Güneş’e hazırlıksız ve korumasız yakalandığımız zamanlar oluyor. Bu zamanlarda maruz kaldığımız ultraviyole ışınlarının kansorojen en büyük etkisi olmakla beraber cilt üzerinde kuruluk, lekelenme, kırışıklıklar ve eğer tekrar nemlendirilmezse diğer problemlere yol açıyor. Bu yüzden her ne kadar sonbaharda sıcaklar az da olsa devam etse de, Güneş’ten zarar görmüş cildimize yine aynı oranda zarar verebilecek olan kış soğuklarına şimdiden hazırlanmamız gerekiyor.

e1fca4aa4737ecef56c352371697d0c4

Cildinizi en kısa sürede ve en etkili nemlendirebilecek bir çok ürün var ancak bunların arasında en önemlisi Aloe Vera.

Aloe Vera ürünleri -özellikle cilt iyileşmesi için özel olarak üretilenler- cildi gereken nemine kavuşmasını, yenilenmesini ve iyileşmesini sağlamak için iyi bir başlangıç. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olduğu için piyasada çok kolayca bulabileceğiniz birçok iyi ürün var. Bu ürünleri eczanelerden ve marketlerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Önemli olan ürünün fiyatı değil içerisinde bulunan bileşenler olduğu ve piyasada çok fazla seçenek olduğu için mümkün olduğunca cildinize daha fazla zarar verebilecek kimyasalların olmadığı ürünleri seçmeye özen gösterin. Bu konuda bilgiye ihtiyaç duyarsanız, en yakın eczaneye danışabilirsiniz. Diğer bir önemli nokta ise aynı dönem içerisinde belirli bir markayı kullanmak. Örneğin A markasını tercih ettiyseniz diğer cilt bakım ürünlerini de aynı markdan almak ve farklı markaların ürünlerini birbiriyle karıştırmamak.

Bunun dışında yapabileceklerinizi sıralamak gerekirse:

Sun-Protection-Products

 • Cildimiz aslında bütün vücüdumuzu kaplayan en büyük organımız ve aslında sadece yazın değil kışın da ultraviyole ışınlara karşı korumaya ihtiyacı var. Bu yüzden bu dönemde cildi nemlendirmek ve koruyucu kremler kullanmaya devam etmek ve mevsim farketmeksizin 11:00-15:00 arası mutlaka koruyucu güneş kremi kullanmak, çok önemli
 • Bol bol su tüketerek, vücudunuzun ve cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırmak,
 • Özellikle güneşlendikten sonra vücudu nemlendirici güneş sonrası ürünleri kullanmak,
 • Ölü deriden kurtularak cildin nefes almasını sağlamak,
 • Nemlendirici duş jelleri ve ürünleri kullanmak,
 • Düzenli uyku,
 • Düzenli bir programla baştan aşağı nemlendirici ürünler ile cildi beslemek
 • Sağlıklı beslenme, özellikle omega-3, vitamin B ve C, sebze ve meyve tüketimi.db5fe65c591da8439da0fe2a8c9154f3

İlgili Başka Konular

 • Çanta-Oje Uyumu
 • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

  ...

 • Devamını Oku
 • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino