SEHIR HAYATI 4 sene önce

YAŞAMA DAİR

”Yaşama Dair” adını verdiğimiz bu konu başlığımızda her hafta sizlere aktüel olaylardan,kitap ve film önerilerine kadar birçok farklı kategoride bilgiler sunmaya çalışacağız!

Bu hafta neler izleyebiliriz diye kara kara düşünüyorsanız aşağıda önereceğimiz filmler size yardımcı olacaktır!

BENİM DÜNYAM;

      Senaryosunu Can Yücel ve Uğraş Güneş’in kaleme aldığı, Uğur Yücel’in yönettiği “Benim Dünyam” filminde, Beren Saat, Uğur Yücel, Ayça Bingöl, Hazar Ergüçlü ve Turgay Kantürk gibi usta isimler yer alıyor.

Filmin Özeti;

     8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkansız. Film, Mahir Hoca’nın karanlığın içindeki Ela’nın elinden tutarak onu üniversite sıralarına kadar taşıyışını ve Ela’nın umut ve vefa hikayesini anlatıyor.
Benim Dünyam filminin, 2005 Hindistan yapımı Black filminin uyarlaması (remake) olduğu, filmin yapımcıları tarafından da doğrulandı.

b1072

 

 

GRAVİTY (YERÇEKİMİ) ;

       Meksikalı sinemacı Alfonso Cuarón’un yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu da oğlu Jonás Cuarón ile beraber yazdığı filmde George Clooney ve Sandra Bullock gibi usta oyuncular rol alıyor.

Filmin Özeti;

      Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş Stone ve Kowalsky’i tamamen yanlız kalmışlardır. Birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır.
Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerini kesildiğini ve kurtulma şanslarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşüp çok az kalan oksijenlerini de tüketir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın derinliklerine inmektir.

Gravity-1

 

CAPTAIN PHILLIPS ;

      Hikayesini 2009’da yaşanan gerçek bir olaydan alan “Kaptan Phillips” filminin yönetmenliğini Paul Greengrass üstlendi.Başrollerinde Oscar ödüllü aktör Tom Hanks’in yer aldığı filmler ” imbd ” tarafından da yüksek bir puanla değerlendirilmiş.

Filmin Özeti;

     Film, hikayesini 2009 yılında yaşanan gerçek bir olaydan alıyor. Maersk Alabama adlı yük gemisinin Somalili korsanlar tarafından rehin alınmasını anlatıyor ve adını geminin kaptanı olan Richard Phillips’in adından alıyor.

sq_captain_phillips_ver2

       Kitap okumak sizin için artık bir yaşam tarzı haline geldiyse; sizler için seçtiğimiz kitaplara bir göz atın derim;

BİR PSİKİYATRİSTİN GİZLİ DEFTERİ;

       Gary Small imzası taşıyan bu kitap bir psikiyatristin zihnine ve onun giderek gelişim gösteren mesleki yaşamına yapılan aydınlatıcı bir yolculuğu içeriyor. Aynı zamanda bu branşın ve daha önce görülmemiş, tanısı koyulmamış çeşitli akıl hastalıklarının perde arkasına da bir bakış… Kitabı okurken kendinizi, bizi insan yapan şaşırtıcı tuhaflıklar üstüne düşünürken bulacaksınız.

Bir-Psikiyatristin-Gizli-Defteri

 

KARDEŞİMİN HİKAYESİ;

Zülfü Livaneli efsanesinden nefes kesen bir roman daha.

   Kardeşimin Hikâyesi;aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

110520131348072493845

SENDEN ÖNCE BEN;

  Jojo Moyes tarafından kaleme alınan bu kitap; akıcı, aşk romanı okumayı sevenler için adeta biçilmiş kaftan!

Süprizlerle,ironilerle,mucizelerle dolu bu kitap okuyucularını ilk andan etkisi altına almayı başarıyor.

74775275-6ba1-42f0-92fa-6a3c70fc0e74

 

İlgili Başka Konular

Valentino