MODA 2 sene önce

SAHTE Hermes NASIL ANLASILIR?

Taklit sektörünün giderek büyüdüğü günümüzde hem markalar hem tüketiciler büyük sorun yaşıyor.  Eğer gerçek bir Hermes ile sahtesinin nasıl ayırt edileceğini bilmiyorsanız, sahte olana tonlarca para ödemeniz kaçınılmaz. Özellikle de vintage satan dükkanlarda… İşte en çok sahip olunmak istenen marka olan Hermes’in gerçek ile sahtesini ayırt edebileceğiniz özellikleri ve neler yapmanız gerektiği…

Derisine dikkat edin.

Hermes çantalarının özelliği derisidir. Derisini taklit etmek çok zordur. Bu yüzden sahtesiyle gerçeğini ayırt etmenin en kolay yolu derisini incelemektir. Hermes çantalarında kullanan derilerde asla defo ve hata yoktur. Derinin rengi çantanın her yerinde eşittir. Derisi çok serttir, kullandıkça yumuşamaz ve asla buruşmaz.

Fermuarlarını, tokasını ve logosunu inceleyin, gerçek Hermes çantalarla karşılaştırın.

Özellikle Birkin modellerinde tokasının üzerinde yazan ‘Hermes Paris’ yazısına dikkat edin, yazılış biçimini ve boyutuna bakın. Gerçek Hermes Birkin’lerde yazı küçük ve eşit boyutlarda ve üzerine işlenmiş gibi görünür. İçindeki ‘Made in France’ ve anahtarındaki ‘Hermes Paris’ logosu genellikle sahtesiyle gerçeğini birbirinden ayırır. Özellikle deri modellerinde yazılar derinin üzerine işlenmiştir, yapıştırma bir yazı gibi görünmezler. Ayrıca Hermes çantalarının içinde markanın ismi bulanan metal plaka yoktur.

Genellikle dikişler kendini ele verir.

Hermes çantaların en önemli özelliği olan dikişlerini taklit etmek gerçekten zordur. Hermes çantalarda dikişler düzgün ve birbirine paraleldir. Çantanın rengiyle dikişin rengi birbirine uyumludur. Hermes çantaların içindeki astar deri, kanvas ya da saten kumaştan olur. Astarı her zaman kaliteli ve sağlam bir forma sahiptir.

Çantanın sapı suni deri veya plastik değildir.

Çantanın sapıyla çantanın geri kalanının derisi aynı kalitede olur. Sapındaki dikişler birbiriyle orantılıdır.

Tüm Hermes çantalarının içinde ID kartı bulunur.

Tüm Hermes modellerinde, modeline göre deriye işli şekilde seri numarası bulunur. Bu seri numarası, çantada kullanılan deri, çantayı üreten işçinin kodu ve üretilen yılı simgeler.

1920x1036_2013124145432950

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino