MODA 4 sene önce

SACLARDA BAHAR MODASI

New York Moda Haftası İlkbahar 2014 geçtiğimiz gün sona ermesiyle, görülen ilkbahar trendleri de paylaşma vakti geldi. Uzun bir süredir moda dünyasında gözükmeyen yine NYFW Sonbahar 2013 defilelerinde sadece bir kaç markanın yeniden kullanmaya başladığı belikli saçlar, tüm hızıyla geri döndü.

Defilelere ve fotoğraflara bir göz atarsanız, hemen hemen her tasarımcının defilelerinde saçlarda beliğe ya da belik benzeri “twist”lere yer verdiğini göreceksiniz.

İşte NYFW’den örnek alabileceğiniz birkaç model :

mcx-minkoff-hair-lgn

 

Bir çok modacı Frida Kahlo’dan esinlenerek hazırlanan bu modeli şık yemeklerde de, rahatlığı aradığınız sporda da, her yerde kullanilirsiniz. Eskiyi yansıtan ve yaplışı kolay olan bu model moda haftasında oldukça sık kullanıldı.

 

Braid-Trend-Spring-2014-New-York-Fashion-Week

Dağınık modeller ise bir diğer moda, örgülerinizi serbest bırakaran, dağınık görünüm size sofistike ve modern bir hava katacak.

hbz-rachel-zoe-comp-nyfw14-beauty-lgn

 

mcx-beauty-Walker-nyfw-ss14-lgnTüm saçınızı belikle kaplamayı tercih etmezseniz, dağınık bıraktığınız saçınızın arasına örgü örerek de bu model benzeri görünüme sahip olabilirsiniz.

hbz-Carolina-Herrera-nyfw14-beauty-lgn

 

Sıkı örgülere sahip, aynı zamanda “twisted” model olarak da bilinen bu tip saç örgüleri de önümüzdeki ilkbaharda görmeyi beklediğimiz saç modellerinden.

 

Kolaylığıyla hepimizi rahat ettirecek, 5-10 dakikanızı alacak bu modeller ile zamandan da kazanıp, oldukça şık ve tredi görünmek mümkün, sizce de saç örgüleri modası tutulur mu?

 

 

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino