SEHIR HAYATI 4 sene önce

ROCK’N COKE’LU HAFTASONU

Konser

Bu haftasonu ne yapsak diye düşünmenize çok da gerek yok. Çünkü uzun zamandır merakla ve heyecanla beklenilen Hezarfen Havaalanı’nda gerçekleşecek olan Rock’n Coke bu haftasonu müzikseverleri coşturacak. Dünyaca ünlü grupların sahne alacağı Rock’n Coke Sahnesi ve Coca Cola Zero Sahnesi bu yıl ilk kez kesintisiz müzikle dolu olacak. Dünyaca ünlü gruplar ve DJ’lerin yer alacağı Party Arena; dünyanın farklı ülkelerinde sevilen müzik gruplarının performans göstereceği Keşif Sahnesi ve birbirinden farklı işbirlikleri ile zengin bir programı olacak olan Şehir Sahnesi bu yıl festivalseverlere görkemli bir müzik ziyafeti sunacak. The Prodigy, Arctic Monkeys, Primal Scream, Editors, Jamiroquai, Hurts, Teoman ve Duman ile muhteşem ve hareketli bir haftasonu geçirmeye hazır olun!!!

a8bd98b1-f774-4b4a-b9e8-2196aee844a4

rockn_coke_2013e_yildiz_yagacak_h16961

Sinema

Eğer tercihinizi Rock’n Coke’tan yana kullanmadıysanız yönetmenliğini Robert Schwentke’nin üstlendiği, Jeff Bridges ve Ryan Reynolds’ın başrollerinde olduğu, senaryosu oldukça ilginç olan “Ölümsüz Polisler” isimli filmi tercih edebilirsiniz. Filmde Nick Walker adındaki polis, öldükten sonra gittiği dünyada mesleğine devam etmenin şoku içerisindedir. Roy Pulsipher isimli yüzyıllar önce ölen bir ajanla çalışmak üzere görevlendirilir. Bugün vizyona giren Ölümsüz Polisler’deki komik ikilinin maceralarına hem güleceksiniz hem de merakla izleyeceksiniz.

ripd_olumsuz_polisler_3d_911_627_409

Tiyatro

Bir diğer alternatif olarak Dostlar Tiyatrosu, Nazım Hikmet’in “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevinden Mektuplar” oyunuyla 6-7-8 Eylül tarihlerinde perdelerini açıyor. Genco Erkal, Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği oyunda, ozanın Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatıyor. Oyun, Nazım Hikmet’in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle izleyiciyi o yıllara götürüyor. Oyunun asıl önemli özelliği, 18. yüzyıldan kalan Eminönü’ndeki Ali Paşa Hanı’nın avlusunda, açıkhavada, doğal dekorda sanatseverlere büyülü bir atmosfer sunması. Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi değerli bestecilerin hazırladığı Nazım Hikmet şarkıları seslendirilecek. Genco Erkal’ın Tülay Günal ile birlikte sahnelediği oyun, 6, 7 ve 8 Eylül tarihlerinde, saat 21:00’de, Ali Paşa Hanı’nda seyirciyle buluşuyor.

dostlar_tiyatrosu_asamaya_dair_bursa_cezaevinden_mektuplar

İlgili Başka Konular

Valentino