MODA 3 sene önce

ÖZGÜR RUH: JANE BIRKIN

Jane Birkin, şarkıcı, oyuncu ve bir stil ikonu. 60’lı yıllarda kendini gösteren; cool, minimalist ve sıradışı tarzıyla bugüne kadar hayatımızda kalan 1946 doğumlu oyuncu geçtiğimiz günlerde 68. Yaşını kutladı. Hayatta yer alabilmek için “herkesin özenle huzursuz olması” gerektiğini söyleyen sanatçı, yardımsever kişiliği ile de her zaman ön planda.
20’li yaşlarında tanıştığı ünlü Fransız sanatçı Serge Gainsbourg ile her yaptıkları döneminin magazin sayfalarından düşmese de müzik kariyerinde de başarılar elde etti. Hermes Birkin çantalarına ismiyle ilham olan sanatçı, modacılar için hala bir ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. Kendine özel tarzının en çarpıcı göstergesi ise bu gün hala hayran olduğumuz Hermes’in Birkin model çantaların da öne çıkıyor. Çantaların doğuş hikâyesi ise şöyle: Birkin, bir gün uçakta Hermes’in başkanı Jean-Louis Dumas ile yolculuk yaparken ona çantasında yaşadığı sıkıntılardan söz edince, Dumas ona hayalindeki çantanın nasıl olduğunu sormuş ve onun tarifinden yola çıkarak, Hermes Birkin çantasını tasarlamış… Bu gün de Hermes Birkin, cezbedici bir klasik olmakla kalmıyor, Jane Birkin’in ince ve seçkin zevkini de gözler önüne seriyor.

 
Siz de zamansız Hermes Birkin çantaya sahip olmak isterseniz, eşsiz ‘İste Gelsin’ hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

65-jane-birkin-upl_2202518a

 

73-ZEBRA_3134053a

 

 

jane-birkin-dekolte-monostilo

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino