MODA 3 sene önce

ORİJİNAL HERMES BIRKIN NASIL ANLAŞILIR?

Hermes Birkin Bag

Birkin modeli dünyaca ünlü Fransız markası Hermes‘in en popüler modelidir. İsmini ünlü oyuncu ve şarkıcı Jane Birkin’den alan efsane çanta modeli, en çok Hollywood yıldızları tarafından tercih ediliyor. Fransa da el yapımı olarak üretilen bir Birkin modelinin üretimi ortalama 48 saat sürüyor. Hermes Birkin modelinin piyasalarda sahteleri de bulunuyor ve bu yazımızda orijinal Birkin çantaları nasıl ayırt edeceğinizi anlatacağız.

1z0-047

Kim-Kardashian-Crocodile-Birkin

Birkin modelleri 25, 30, 35, 40 ve 45 cm boyutlarda üretilir.

Birkin modelleri üretilirken sadece en iyi ve egzotik deri materyaller kullanılır ve her bir parça elle üretilir. Eğer ürünün deri kalitesi hakkında bir şüpheniz varsa orijinal olmama ihtimali yüksektir.

Bir Birkin çantanın derisi üzerinde ya hiç şişkinlik yoktur ya da çok az vardır. Pürüzsüz bir silüeti vardır.

Birkin modellerinin anahtar ve toka kısımları ya altın ya da paladyum kaplamadır.

Hermes-Birkin-Closeup

Birkin modellerinin dikişleri eğimli biçimdedir ve dikişlerde hiçbir hata bulunmaz. Dikişler genellikle çantanın renginde olur.

Birkin modellerinin ön kısmının üst-ortasında Hermes Paris Made in France yazısı bulunur. Kelimeler okunaklıdır ve Hermes kelimesinin ikinci e harfinin üzerinde eğik bir çizgi bulunur.

Birkin modellerinin iç kayışlarının üzerinde üretim yılını belirten bir damga bulunur.

Her Birkin modelinin üzerinde bir kilit ve anahtar bulunur. Kilidin alt kısmında Hermes yazısı ve hangi numaralı anahtarın kilide uygun olduğu kazınmıştır.

Hermes-Birkin-35cm-6

Birkin modellerinin hepsi düz bir yüzeye bırakıldığında dengeli bir şekilde düşmeden durmaktadır. Düşerse sahtedir.

Kapak kısmı tek parça deriden üretilmiştir.

Birkin modellerinin iç kısmında biri fermuarlı biri fermuarsız olarak iki cep bulunur. Fermuarlı cebin alt kısmında H harfi bulunur ve fermaur üzerine Hermes yazısı kazınmıştır. Fermuar kapatıldığında paralel olarak durur.

Hermes-Candy-Color-Birkin-Purse

2007 yılından önce Birkin çantaların dustbagleri turuncu renkliydi. 2007 yılından sonra bej ve açık kahverengi oldu.

Hermes çantalarda hiçbir zaman sertifika kartı veya fiyat etiketi bulunmaz. Eğer bir Hermes çantanın içinde turuncu renkli orijinallik sertifikası varsa sahtedir. Hermes çantalarda turuncu renkli orijinallik sertifikası yoktur. Çantanın faturası aynı zamanda orijinallik garantisidir.

Ayrıca aşağıdaki videoyu da izleyerek Hermes Birkin çantalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.itfinal

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino