MODA 4 sene önce

ORGUNUN GERI DONUSU

Daha önce blogumuzda gördüyseniz, bu sezonun saç modellerinden birinin örgülü saçlar olduğundan haberdarsanız. Ancak iş hayatı malum zor ve hızlı zamanlarında ve o güzel saçları gün içerisindeki telaşla basit bir topuz yada at kuyruğu yaparak geçiştiriyoruz.  Biz de kısa sürede, kolay ve tek başınıza yapabileceğiniz bazı örgülü ve dağınık modelleri paylaşmak istiyoruz.

Balık sırtınna benzeyon bu örgüyle aşinasınızdır. Saçlarınızı iki yana ayırıp, örgüler başınızın arka alt kısmına gelecek şekilde örün. Örgünün sonlarına yaklaşırken, bollaşmayı önlemek amacıyla, saç spreyi kullanın. Daha sonra iki ayrı örgüyü ortada birleştirin.

rsz_005-005-step-17-img-0072

 

 

İşte size Fransız havasını yansıtan harika model! Biraz ustalaşıp, öğrendikten sonra bu saç modelini yapmak oldukça kolay! İşten sonra dışarı çıktığınızda, gece için de harika bir model.

 

81252426c60329501380084832

Bu model ise daha çok kısa saçlara uygun, yine kolaylıkla yapılabilecek klasik bir model.

rsz_021-002-step-2-img-0249

Saçlarınızın ön kısımlarını, topuz yapacağımız arka taraftan ayırıyoruz. Saçlarınızı hangi tarafta ayırmak istiyorsanız ayırıp, örgüleri kulaklarınızın arkalarına doğru örüp tokalıyorsunuz. Burada da yine saç spreyi kullanıp saçların dağılmasını önlemek mümkün, özellikle alnınızdan dolanan örgünün yerinde kalabilmesi için mutlaka saç spreyi ile destekleyin.

rsz_024-005-step-5-img-0266

2.adımda ise arkada kalan saçlarınıza önce ince bir tarakla hacim verin, daha sonra  döndürerek, meşhur  “dağınık ama toplu” modellerine uygun saçınızı tokalayın. Burda yine sprey kullanmak oldukça önemli, dağınık bir model olduğu için sprey kullanmadığınız takdirde dakikalar içerisinde bozulma ihtimali yüksek, örgüler gibi dayanmayabilir. Diğer bir ipucu ise, tokanızı takılarınıza uygun seçerek ayrı bir hava yaratmak!  İşte sonuç :

rsz_028-009-img-0287

Deneyin ve bizimle fikirlerinizi paylaşın. Eminiz hepinize çok yakışacaktır!

source : refinery29.com

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino