GÜZELLİK 4 sene önce

MAKYAJ VE SAÇLARDA SONBAHAR MODASI

Sonbahar/Kış sezonu için hazırlıklarımız devam ediyor.  Biz de 2013 Sonbahar modasını, gerçekleştirilen defilelerden hatırlayalım dedik.

Nina Ricci

Ünlü tasarımcılar bu sonbahar için 90’lardan “grunge”,  80’lerden dağınık saç modelleri ve renkleri kullanmışlar.  Dudaklarda özellikle mat rujlar oldukça fazla seçilmiş. Bir numaralı renk tercihi ise kırmızı, özellikle şarap kırmızısı. Bunun yanında yine mat olmak üzere, canlı pembeleri de tercih edebilirsiniz.

Trend-Fall-Brights

bu sonbahar/kış da canlılık sadece dudak makyajında  değil göz makyajında da sık sık kullanıldı. Dudaklarda parlaklığa ve ışıltıya yer verilmezken göz makyajında özellikle metalik, ışıltılar tercih edildi. “Cat eye” modelini ister  “grunge” etkisiyle klasik siyah ya da diğer koyu renklerle,  ister  neon, canlı renklerde kullanabilirsiniz. Bunların dışında  göz makyajı için tercih edilen  renkler ise yüzünüze zenginlik katacak turuncu tonları ve nereredeyse kahveye bakan morlar ve son olarak  gri.

rsz_d&g

Makyajda son olarak söylemek gereken  ise son 2 yıldır tasarım dünyasının her alanında etkisini gösteren minimalist akım, makyaj da da etkisini gösterdi. Aslında her dönem belirli markalar tarafından kullanılan “neredeyse makyajsız” görünüm bu sonbaharda alıştığımızdan daha sık göreceğiz.

rsz_fall-brights_1

Saçlarda ise birçok farklı alternatif var. 80’lerin etkisiyle “tost saçlar” yine karşımızda. Ancak bu modeli  tamamen değil, belli bölgelere hafif şekilde kullanmak en doğrusu. Mümkün olabildiğince kabarık ve dağınık saçlar 80’lerden gelen diğer bir akım.

01-nyfw-prettiest-looks-marc-by-marc-jacobs-hair-h724

Kabarık saçlar bana yakışmaz derseniz, grunge etkisiyle düzleştirilmiş saçlarda dağınık görünüm de defilelerde oldukça sık kullanılmış modeller arasında. Toplu modellerde ise neredeyse “origami” yapılmış denebilecek pelikleri veya sıkı, düzgün toplanmış at kuyruklarını tercih edebilirsiniz.

rsz_woven-strands

Trend-90sDowntown-Grunge

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino