MODA 4 sene önce

KASLARDA “FEATHERED” SOLUGU

Cara Delevingne bugün 21. yaş gününü kutluyor, biz de kutlamak adına, onunkiler gibi kaşlara sahip olmak için neler yapılabileceğini yazdık.

 

 cara_delevingne_kimdir_2

 

Yüzümüzde bir çok karakteristik öge var, ama bunlar arasında belki de en çok uğraştımız kaşlarımız. Kaşlarmızdaki en ufak değişiklik bile sizi yeni bir insan yapabiliyor. Son dönemlerde en moda kaşlar ise “feathared” olarak bilinen kalın kaşlar. Müşterileri Rachel Weisz, Julia Roberts gibi ünlüler bulunan Kristie Streicher’ın imzası haline gelen bu modelin temeli doğallık.

lizzie-olsen-v-magazine--large-msg-129436235588

 Streicher müşterilerinin en çok zorlandığı kısmın ilk 3-4 hafta boyunca kaşlara dokunmadan uzamalarını ve doğal hallerini almalarını beklemek olduğunu söylüyor. Bu dönemde “kaş terapisi” olarak adlandırdığı  kaşlara  özel losyonlarla gerekli bakımı yapmanın süreci hızlandırdığını belirtiyor. Şekil verme aşamasında ise kaşın iç kısmına saçlarınızın bir ton koyusu uygulanarak kaşların öne çıkması sağlanıyor. Daha sonra kaşlar sadece dış çizgilerden alınarak “tüy” görüntüsü oluşturuluyor.

 keira-knightley-can-a-song-save-your-life-600x480

Buradaki en önemli şey, sadece alınması gereken kısımların alınıp, diğer kısımlara kesinlikle dokunulup inceltilmemesi. Kristie Streicher’ın dediklerine göre, “feathered” kaşların bakımları çok daha kolay, yüzünüze adeta bir çerçeve oluşturduğundan hafif makyajlar bile sizi görkemli gösteriyor, yorgunluk belirtilerini gizleyip her zaman sağlıklı bir görünüme sahip oluyorsunuz.

 Rachel_Weisz

Bu kaşlar, hala Kate Moss’un Calvin Klein reklamlarındaki kaşlarını örnek alanları silip süpüreceğe benziyor.

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino