MODA 2 sene önce

Kaotik Uyum : Gucci’nin 2016 Pre-Fall Koleksiyonu Çıktı!

GUCCI

 

Bu yıl Ocak ayından beri Gucci’nin Kreatif direktörlüğünü üstlenen Alessandro Michele markanın imajını değiştirmek için çizdiği yolda çıkardığı bu koleksiyonda, daha önce yaptığı gibi farklı temaları ve motifleri birbirine kanalize ederek belki de önceden tahmin edilemeyecek kaotik bir uyum yakaladı.

Geçtiğimiz gün koleksiyonunu sergilendiği showroom duvarları, pop kültüründen alınan ilhamla pembe çerçeveler içindeydi. Alessandro Michele tıpkı Alice Harikalar Diyarındaki gibi kendine çocuksu ögelerin zenginlikle, gündelik hayatın ise gösterişle buluştuğu pembe, tatlı ve sürreal bir “harikalar diyarı” yaratmıştı.

Alessandro Michele’in parmağının dokunduğu her yerinden belli olan fotoğraf karelerinde tüylü canlılar sanki bir çeşit evrim geçirip kıyafetlerde çetrefilli işlemeler, aplikler ve gözalıcı yama ve desenler olarak yeniden hayat bulmuş gibiydi. Yeni kesimler icat etmemiş ancak kullandığı parçaları çekici hale getirmenin sınırlarını zorlamış. Örneğin metalik deriden midi etekler, ipek satenden yamalı bomber ceketler, retro esintili grafik ve botanik motiflerin kullanıldığı gömlek elbiseler, yıldız ve ay desenli vizon kürkler, çiçekli jakar kürklü paltolar gibi modernin klasikle buluştuğu görünümler ortaya çıkarmış.

Gucci’nin bu koleksiyonunu ele alırsak, pastel renkleri canlı renklerle, desenleri ve farklı kumaşları birbiriyle kombinlemek mümkün! Sonuç ise pozitif ve eksantrik görünümler.

İşte bu ilgi çekici koleksiyondan sizin için seçtiklerimiz.

 

Untitled-2

Untitled-3

Untitled-5

Untitled-6

Untitled-8

Untitled-9

Untitled-10

Untitled-11

Untitled-12

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino