SEHIR HAYATI 3 sene önce

İSTANBUL’DA HAFTASONU NE YAPMALI?

Her haftasonu geldiğinde iş stresini bir nebze unutmak, keyifli vakit geçirmek için etkinlik arıyorsanız, tavsiyelerimize uyabilirsiniz.

  • Henüz görmediyseniz, Türk sinemasının 100. yılı şerefine İstanbul Modern’de yer alan “Yüzyıllık Aşk” sergisi sinemanın seyirci unsuruna yönelerek eski kalabalık salonlardan kareler, sinema afişleri ve ilginç objeleri karşımıza çıkarıyor.

 

yüzyıllık aşk

  • İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienal’i teorik anlamaya çalışmak yerine bize sokakta tasarımı baştan anlatıyor. Sokakta her gün gördüğümüz objelere farklı bir açıdan bakmak için 14 Aralık’a kadar şehrin çeşitli noktalarında sürecek bienal hakkında ayrıntılı bilgi için http://2tb.iksv.org/index.asp sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

tasarim-bienali-

  • Ülkemizde “Kemanı Konuşturan Adam” ismiyle anılan keman virtüözü Farid Farjad, 6 Aralık’ta Zorlu Center sahnesinde yer alıyor.  Farid Farjad dinleyenlerini muhteşem bir gece bekliyor.

 

farid farjad

  • Son olarak bir açık hava etkinliği tavsiyesi vereceğiz. Yelken sporlarına ilgi duyuyorsanız Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nün düzenlediği yarışı 6 Aralık 2014 günü saat 10.55’ten itibaren Ataköy Marina’dan takip edebilirsiniz.

 

 

yelken yarışı

 

Herkese İyi Haftasonları Dileriz!

İlgili Başka Konular

Valentino