SEHIR HAYATI 4 sene önce

HAFTASONU NE YAPSAK?

Haftaiçi yorulduk, haftasonunda da bu yorğunluğu atıp rahatlayabileceğimiz alternatifler arıyoruz, işte bu alternatiflerden birkaçı…

 

Cumartesi :

Denize, kuma, güneşe hasret kaldıysanız ve elektronik müzik seviyorsanız, Cumartesi günü olmanız gereken yer kesinlikle Suma Beach. İstanbul’da olması ve kendine has konsepti sayesinde şimdiden bir kitlesi oluşmaya başladı bile. Bu Cumartesi ise “ufak çapta bir müzik festivali” ilan etmiş durumdalar ve haklı sebepleri de var, Dixon gibi. Elektronik müzik dünyasının ünlü Alman DJ’i Dixon da tek sebep değil, Brooklyn’den No Regular Play ve İsviçre’den Sonja Moonear elektronik müzik severlerle birlikte olacak. Sevilen DJleri dinlerken ” Sıcak bastı, ben bir deniz yapayım” deme şansına sahipsiniz ve ya güneşlenirken müzik dinlerim diye müzik çalarınızın ağırlını çekmenize de gerek yok.

sehri-terk-etmeden-sehirden-kacis-3339985

Suma-Beach-Wake-Up-Call-Dusty-Eardrums-540x358

İstanbul merkezden çok uzaklaşamam, buralarda olayım, zaten biraz da yorgunum ama farklılık da istiyorum diyorsanız ve sinemaseverseniz, doğru tercih Santralistanbul hava sineması etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor ve Cumartesi günü saat 21:30’da Wolverine gösterimde olacak. Şezlonglara ya da minderlere yayılarak, çimlerin üzerinde devasa bir ekranla keyif yapmak bir anda sizi heyecanlandırdıysa artık Cumartesi akşamı ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

 8

Pazar:

 

Tabi kii Pazar gününün vazgeçilmezi öğlene kadar uyku. 🙂

Güzel bir uykunun ardından Pazar alışverişi yapmak gibisi yoktur. Ama artık alışveriş merkezlerinden bıktım, hep aynı şeyler diyor, havadar, açık bir alan arıyorsanız Garden Sale size uygun. Eylül ayında ilki düzenlenen Garden Sale Cumartesi, Pazar 11:00-24:00 saatlerinde Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşek olan bu etkinlik alışveriş tutkunları için hazırlandı. “Tasarım, fırsat, sosyalleşme, alışveriş ve eğlenceyi” bir arada sunmayı hedefleyen etkinlik, takıdan tekstile, vintagedan modern, endüstriyele hatta tasarım butiklerine kadar bir çok alanda tasarım ürün meraklılarının, uygun fiyatlara bu ürünlerle ile buluşturan bir yer olacak, mutlaka uğramalısınız.

 gardensale-418x460

 

Eğer bana Garden Sale yetmez, hızlı gezerim ben orayı ya da, dışarda yemek yemekten bıktım ben artık yemek yapmalım diyenlerdenseniz, Şef Melih Demirel ile Mangal Keyfi tam sizlik. Ünlü şefin mangal workshopunda farklı et pişirme tekniklerinden soslara kadar bir çok şey öğrenebilir ve işin püf noktalarını kavrayıp bir sonraki haftasonu arkadaşlarınıza güzel bir mangal partisi verebilirsiniz.

9da33205c73a3cf8d4e4fd4e21dd4fb3

 

 

 

İlgili Başka Konular

Valentino