SEHIR HAYATI 4 sene önce

HAFTASONU NE YAPSAK ?

Kasım ayının gelmesiyle yavaş yavaş kış aylarına girmeye başlıyoruz. Neyse ki “pastırma yazı” dediğimiz dönemdeyiz! Kış aylarını sevmeyen ve kışın kendini eve kapayanların son fırsatlarından olan bu havaları iyi değerlendirmek lazım! Özellikle haftasonularınızı daha güzel ve dolu geçirmeniz için sizlere önerilerimiz var !

1 Kasım Cuma günü, son iş gününü eğlenerek bitirmek isteyenlerin birçok seçeneği var bu hafta ! Özellikle son zamanlarda büyük-küçük herkesin beğenisini toplayan Mabel Matiz konseri, 22.30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde. Mabel Matiz sevenlerin onu canlı dinlemekten büyük zevk alacağını tahmin ediyoruz.

mabel_matiz_6_photo_71

Bir diğer eğlence noktası Jolly Joker İstanbul’da ise Eurovision’da da ülkemizi temsil eden enerjik müziği ve hareketleriyle herkesin gözdesi haline gelen Can Bonomo 23.00’da sizleri bekliyor olacak.

bonomo
Yok “Ben iş çıkışı yorgun olurum, bir kaç bi’ şey içsem yeter.” derseniz Galata’daki mahzen konseptli, etrafınızın şaraplarla dolu olduğu Sensus Şarapevi ilk durağınız olmalı. Farklı şarap seçenekleriyle kendinizi şaşırtabilir, eşlik etmesi için peynir tabağı tercih edebilir ve şarabınızı yudumlarken sakin bir gece geçirebilirsiniz.

sensus-şarap-evi

…Ve herkesin beklediği cumartesi günü, cumartesi akşamı! Bütün bir hafta bugünün hayalini kurarak çalışır çoğumuz.İşte iple çektiğiniz bu günü hayal kırıklığı olmadan geçirebilmeniz için seçtiklerimiz :

2 Kasım Cumartesi gününe, Maçka’daki Gallery G-Art’ta; Can Yeşiloğlu / Onston’ un “Ottomatik Düşler” sergisi ile başlayabilirsiniz. Freud’un psikanalizinin etkisi ile “Otomatizm” denen yazı ve resim tekniğini görebileceğiniz paralel bir evren yaratmış Can Yeşiloğlu. Yapıların hayvanlarla, makinelerin insan bedenleri ile iç içe girip, yeni ve mutant diyebileceğimiz kavramlar oluşturduğu bu sergide farklı bir serüvene çıkabilirsiniz. Pazar ve pazartesi günü hariç her gün gezebileceğiniz bu sergiye cumartesi günü gitmenizi tavsiye ederiz.

 

3786
Cumartesi akşamı için plan yapanlara ise İstanbul gece hayatı yine bir çok seçenek sunuyor. 1997 yılında müzik dünyasının en prestijli yarışmalarından biri sayılan ARD Münih Uluslararası Piyano Yarışması’nda birinci olan virtüöz piyanist Özgür Aydın, Sasha Goetzel yönetimindeki Borusan Filarmoni Orkestrası ile İş Sanat’ın sezon açılışını yapıyor bu akşam. İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan bu konser saat 20.00’de.

826308e9-b15e-44f0-8b21-bc5ce0aadd9e

Anadolu Yakası’nda plan yapanlar ise; sevenin tutkuyla sevdiği, cana yakın sanatçı Birsen Tezer’le saat 22.00’de Kadıköy Sahne’de buluşabilir. Ayrıca son zamanlarda oldukça hareketlenen Kadıköy barlar sokağında konser öncesi-sonrası keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

Birsen-Tezer-KadıköySahne-de2
2 Kasım cumartesi gecesini Beyoğlu’nda kutlamak isteyenlerin duraklarından biri ise Babylon Lounge’daki Radio Eksen Partisi, 13yıldır düzenlenen partiye siz de bugün konuk olabilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise geçtiğimiz yılbaşı büyük ilgi gören Burlesque Show + Electro-swing Party’si ile konsept bir gece geçirip eğlencenin dibine vurabilirsiniz. Bunun için istikametiniz: 23.00’da Ghetto !

marlene-2-460x306

Yorucu 2 günün ardından güzel havaları değerlendirebileceğiniz bir pazar kahvaltısı yapmaya ne dersiniz ? Galatasaray yokuşunu inerken sağda, binaların arasında gizli bahçesiyle sizi bekleyen “Limonlu Bahçe” doğru bir tercih olacaktır.

Günün devamını ise vizyona giren yeni filmlerle geçirebilirsiniz. 1 Kasım’da gösterime giren Marvel tutkunları için “Thor: Karanlık Dünya” doğru bi seçim olacaktır.

 

Thor-Karanlık-Dünya1
Aynı gün vizyona giren bir diğer film ise Türk dizilerinin en beğenilenlerinden olan Behzat Ç.’nin filmi “Behzat Ç. Ankara Yanıyor ” da tercih edilebileceklerden.

behzat ç ankara yanıyor afiş

İlgili Başka Konular

Valentino