SEHIR HAYATI 4 sene önce

HAFTASONU NE YAPMALI?

Eğer haftaiçi 09:00 – 18:00 arası gidip gelen rutin bir işiniz varsa sizin için haftanın en güzel günü muhakkak ki cumadır. Cuma gecesi dışarıda yemek yemek, arkadaşlarla sohbet etmek, ev partileri, gece geç yatışları, haftasonu için plan yapmak derken bir bakmışsınız ki pazar olmuş… Güzel olan her şey ne yazık ki çabuk bitiyor ama önemli olan o iki günü dinlenerek ve eğlenerek geçirebilmek.

Sizin için bu haftasonu yapılabilecek bazı önerilerimiz :

Cuma

Cuma akşamı haftanın stresini ve yorgunluğunu atmak için arkadaşlarla ya da aileyle yenilecek güzel bir yemek sizin için en iyi seçim olacaktır. Boğazın ışıkları ile renklenen muhteşem boğaz manzarası eşliğinde Bebek’te bulunan Mangerie’de benzersiz lezzetleri tadabilirsiniz. Yemekten sonra ise hoş bir sohbetin yanında Mangerie size zengin şarap mönüsünü ve birbirinden lezzetli kokteyllerini sunuyor.

mangerie manzara

mangerie-aksam

Cumartesi

Cumartesi günü çoğumuz için eğlence demek. O yüzden bugün için size eğlenceli bir program hazırladık. Tüm günü ister geceye hazırlanarak, ister alışveriş yaparak, ister tembel tembel yatarak geçirin ama çok yorulacağınız şeyler yapmayın. Çünkü akşam sizi Akaretler’de bulunan Limoncello’da eğlence bekliyor. Rengarenk mobilyalarla dekore edilen geniş bir bahçe içinde, limon ağaçlarının arasında eğlenmeyi kim istemez. Hem evinizin konforunu bulup dinlenebileceğiniz, hem de geç saatlere kadar eğlenebileceğiniz Limoncello’da taze meyvelerle hazırlanan Blue Marine, Passion Fruit ve Feraye’yi mutlaka deneyin. Mekanın en popüler kokteyli ise limoncellolu, vodkalı, misket limonlu Limonella. Şimdiden iyi eğlenceler!!!

1465_img

50e85d1e7e2e5

Cuma ve Cumartesi akşamı için size alternatif olarak Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatsoru’nda gerçekleşecek olan Sezen Aksu konserini önerebiliriz. Minik Serçe’nin ağızlardan düşmeyen şarkılarıyla çok güzel bir gece geçirebilirsiniz.

13309

Pazar

Pazar güzel ve uzun bir uykudan sonra yapılabilecek en iyi şey şahane bir Pazar kahvaltısı. Eğer kahvaltınızı evde etmek istemiyorsanız ve dışarıdaki can sıkıcı kalabalık mekanlardan sıkıldıysanız sizi hem kafanızı dinleyebileceğiniz hem de sevdiklerinizle enfes lezzetler tadabileceğiniz Backyard’la tanıştıralım. Etiler Bebeköy’de eski Fransız yetimhanesi olarak bilinen korunun yemyeşil ve büyük bahçesinde şehre tepeden bakan Backyard’ın kahvaltı mönüsü oldukça geniş. Backyard kahvaltısında el yapımı rustik ekmekler, yöresel peynirler, ev yapımı reçeller, organik tereyağ, taze meyveli müsli, pancake, omlet, tava tost gibi zengin alternatifler bulmak mümkün.

6968_orj

20130107125709norufwextblnooq

Kahvaltıdan sonra gününüzü renklendirmek ve çocukluğunuza geri dönmek istiyorsanız Vialand’i keşfedebilirsiniz. Yeni açılan Vialand büyük yankı uyandırdı ve herkes tarafından oldukça beğeni kazanıyor. Çocuk olmanıza gerek yok Vialand’in harikalar diyarında eğlenmemeniz mümkün değil.

13.11.2012-vialand3

İlgili Başka Konular

Valentino