MODA 4 sene önce

HAFTANIN MARKASI : CELINE

     Cool  bir fransız markası olarak tüm dünyada büyük ilgi gören ve yüzyıllardır bir stile oturmuş olan fransız tarzını tüm tasarımlarına başarıyla yansıtan marka 1945 yılında Celine Vipiana tarafından yaratılmıştır.

    1997 yılında , baş tasarımcı olarak bünyesine kattığı Michael Kors , markaya yeni bir çehre katarak, gençleştirmiştir.  Ancak 2004 ‘te Michael Kors kendi işlerine daha fazla zaman harcımak adına Celine’den ayrılmıştır.

    2004 de , markanın başına gelen Roberto Menichetti , bir yıl bir şeyler denemeye çalışmış ancak satış rakamları çok yüksek olan Celine markasını bir anda tepe taklak hale getirmiştir. Prada , jil sander , miu miu gibi markalarda çalışmış ve başarılı olmuş olan hırvat kökenli tasarımcı , Ivana Omazic i baş tasarımcılığa getirmiştir .Daha önce  danışman olarak firmada çalışan Omazic ,  markayı eski konumuna getirmiştir.

    Kısa bir tarihçeden sonra gelelim markanın bugünkü konumu ve ürünlerine….

    Bugün, dünyanın en prestijli bayan giyim markalarında ilk sıralarda kendini konumlandıran Celine, sevenlerine özgün ve benzerlerinden farklı bir tarz sunmaktadır. Kısa etekli strapless elbiseleri, küçük el çantaları, farklı tasarım ve özgünlükteki çanta ve ayakkabıları, markanın diğer markalardan kendisini ayırmasında en büyük etken olmuştur.  Özellikle çantaları, hem çok feminen , hem çok tarz , hem frapanlıktan uzak ve sade bir görünüşüyle şu sıralar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de büyük ilgi görmektedir. 

    Celine markasının birbirinden güzel ve farklı renkteki çantalarına MosModa ayrıcalığıyla ulaşabilirsiniz.

 

pr_01_33764_max

Celine – Luggage Handbag – Kahverengi

pr_01_33776_max

Celine – Luggage Handbag – Siyah / Beyaz

pr_01_33777_max

Celine – Luggage Handbag – Siyah

pr_01_33778_max

Celine – Luggage Handbag – Pembe

pr_01_33784_max

Celine – Luggage Handbag – Sarı

pr_01_33785_max

Celine – Luggage Handbag – Mavi

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino