SEHIR HAYATI 4 sene önce

HAFTA SONU ACABA NE YAPSAK?

Yoğun bir haftanın ardından hafta sonu planınızı yapmadan önce mutlaka yazımızı okuyun. Keyifli hafta sonları! 🙂

“Born to Die” albümüyle müzik piyasasını sallayan ve bu aralar “Summer Wine” şarkısıyla beğenileri kazanan güzel şarkıcı Lana Del Rey bugün, sevenleriyle Maçka Küçükçiftlik Park’ta buluşuyor. Kendine has tarzıyla ve akıllara durgunluk veren güzelliğiyle merakla beklenen Lana Del Rey, kadife sesiyle hayranlarına unutulmayacak bir müzik şöleni verecek. Rekor katılım beklenen konseri ve Lana Del Rey’in performansını MosModa olarak biz de oldukça merak ediyoruz.

lana-del-rey-305459

Sanatsal bir yanınız varsa eğer çağdaş sanatın en önemli isimlerinden Anish Kapoor’un Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki sergisi sizin için en iyi tercih olacaktır. 5 Ocak’a kadar sürecek olan Akbank’ın işbirliğindeki bu sergide sanatçının taş heykellerinden daha önce hiç sergilenmemiş olan eserleri size hayranlığa uğratacak.

anish_kapoor_poster_medium_0

Mutlu ve sağlıklı yaşam konusunda uzmanlaşmış dünyaca ünlü eğitmenleri bir araya getiren Mind Body Festivali, iyi yaşam, sağlık, beslenme, kültür ve toplum alanlarıyla ilgili 3 günlük bir keşif ve deneyim fırsatı sunuyor. 3 gün boyunca yoga, pilates, gyrotonic, tai chi, qi quong yapabilir ya da dans edebilirsiniz. Doktorlar, filozoflar, tasavvuf ustaları, refleksolojistlerle tanışabilir, istediğiniz konu hakkında bilgi alabilir ya da konuşmacıları, müzisyenleri, şarkıcıları dinleyebilirsiniz.Mind Body Festival 20-21-22 Eylül’de Santralİstanbul’da.

mindbody_logo

Farklı yerleri keşfetmeyi sevenler ve yeni lezzetlere açık olanların yeni mekanı; Balkon Sefası! Tophane’den İstiklal’e doğru çıkarken yokuşun başında günün yorgunluğunu atıp bir kahve içmek, arkadaşlarınızla sohbet etmek ya da bir dergi okumak için harika bir yer. Kendinizi evinizde hissedeceğiniz Balkon Sefası’nda laptoplarını, ipadlerini, hatta kağıt kalemini alan geliyor ve saatlerce huzurun tadını çıkarıyor. Kahvaltı keyfini sevenler için de organik kahvaltısı ve geniş menüsüyle Balkon Sefası kahvaltı için birebir! Yöresinden gelen organik tatlar, reçeller, peynirler, organik ballı granola kahvaltı, kruvasan kahvaltı ve bir de Türk usulü kahvaltı her gün en taze ürünleriyle misafirlere sunuluyor. Balkon Sefası’nın bir başka özelliği de kahve piyasası için şimdilik yeni bir isim olsa da ileride ismini sıkça duyacağınız Caffe L’antico. Mutlaka denemelisiniz!

1164a167c594bc96cac0dd6df8d5652a

balkon-sefasi-mekanlar

İlgili Başka Konular

Valentino