MODA 4 sene önce

FUTURE SHORTS KISA FILM FESTIVALI

Future Shorts aslında hem bir festival hem de bir kısa film markası. 2003’te kurulan marka 2011’de başlayan festivallerinde bugüne kadar 90 ülkede, 285 şehirde 45.000’den fazla insanı ağırladı. Kısa film tutkunlarının yanı sıra gerçekleştirilen distribütörlük etkinlikleriyle de diğer sanat dalları meraklılarının da katıldığı  festivaller, gerek bağımsız olarak, gerek sanat galerilerinde, barlarda, konserlerde hatta hastanelerde bile farklı etkinliklerle içiçe yapılarak,  farklı alanlara ilgi duyanları birarada toplamayı amaçlıyor.

Adsız

Her ay kısa film seçkileri hazırlayan markanın distribütörleri ise bu seçkileri kendi lokallerine taşıyor.   Her 3 ayda bir dünya turu olarak gerçekleşen ve ayrı bir programa sahip olan “Future Shorts Kısa Film Festivali” ise geçtiğimiz Mayıs ayında Gri Sahne’de  gerçekleşmişti.  Bunun dışında  bahsettiğimiz gibi film programını distribütörlüğü film etkinliğini gerçekleştirmek isteyen herkes tarafından alınabiliyor, dolayısıyla ülkemizde bu şekilde  “Future Shorts” programını barındıran farklı etkinlikler, farklı gruplar da  bulunmakta. Bu sayede isteyen herkesin kendi festivali oluşuyor.  Bu sene itibariyle etkinliği ülkemizde hemen hemen her ay “Future Shorts” seçkilerine sahip bir etkinlik  gerçekleştirildi.

Markayı henüz tanımıyor olabilirsiniz ama en bilinen kısa filmi “The Black Hole”u görmüş olma ihtimaliniz yüksek.

Aynı zamanda müzik videolarıyla da bilinen Future Shorts’un sonbahar takvimini heyecanla  bekliyoruz, siz de bir sonraki etkinliğine mutlaka uğramalısınız.

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino