MODA 4 sene önce

FILMEKIMI’NDE BIZLERI NELER BEKLIYOR?

2002 yılından bu yana düzenlenen 12.  Filmekimi biletleri 21 Eylül Cumartesi günü satışa çıktı. Festivalde yine birbirinden iyi birçok bağımsız film bulunuyor. Bu sene İstanbul’da 27 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan hafta, İzmir, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep ve Trabzon’da da devam edecek. Film programları hakkında ayrıntılı bilgiyi Filmekimi resmi sitesinde bulabilirsiniz.

Program oldukça yoğun, dilerseniz hafta içi dilerseniz haftasonu seçtiğinizi filmlere gidebilirsiniz. Burada önemli olan kendinize iyi bir program çıkartıp, mutlaka izlemeniz gerektiğini düşündüğünüz filmlerin hiç birini kaçırmamak. Bizler de size bu konuda biraz da olsun yardımcı olmak ve seçtiğimiz filmler hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz :

rsz_enough-said-movie-poster

 

Enough Said

Haziran ayında  kaybettiğimiz The Sopranos’un ünlü oyuncusu James Gandolfini’nin, özellikle Seinfeld dizisindeki rolüyle tanınan Julia Louis-Dreyfus ile beraber başrolünü paylaştığı film, Toronto Film Festivali’nde görücüye çıktı ve oldukça olumlu yorumlar topladı.

Only Lovers Left Alive

Tom Hiddleston ve Tilda Swinton’ın başrollerini paylaştığı, yüzyıllardır beraber yaşayan 2 vampirin aşkını ve modern dünyadaki yaşamını anlatan,  Jim Jarmusch tarafından yönetilen film 2013 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye aday gösterildi.

rsz_only-lovers-left-

Fruitvale Station

Sundance Film Festivali’nde Grand Juri Ödülü’nü, Cannes da ise En İyi İlk Film Ödülü’nü kazanan film, 22 yaşındaki Oscar Grant’in polis tarafından vurularak ölmeden önceki son gününün gerçek hikayesini anlatıyor.

FRUITVALE

3x3D

Jean-Luc Godard, Peter Greenaway, Edgar Pêra gibi alanlarında usta 3 Avrupalı yönetmenin, 3 boyutlu 3 kısa filmin yer aldığı bu derleme, sinemayı farklı bir bakış açısıyla 3 boyutlu efektlerin sınırlarını zorlayarak inceliyor. 3 ayrı ustadan 3 ayrı kaçırılmaması gereken kısa film.

rsz_19-0b98810b32ad

Blue is the Warmest Colour

Cannes Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü ve Altın Palmiye’yi kazanan film, Cannes tarihinde bir ilke imza attı, Altın Palmiye, sadece yönetmen Abdellatif Kechiche’ye değil aynı zamanda başrol oyuncuları  Adèle Exarchopoulos ve Léa Seydoux’a da ithaf edildi. Mutlaka görülmesi gereken bir film.

rsz_inside-llewyn-davis-oscar-isaac-justin-timberlake

Inside Llewyn Davis

60’lı yılların New York’unda folk müziği sanatçısı Llewyn Davis’in hayatını anlatan film, Cannes Film Festivali’nde 2. ödül olan Büyük Ödül’ü alan filmi mutlaka görmelisiniz. Oscar Isaac ve Carey Mulligan’ın rol aldığı filmde Justin Timberlake de küçük bir rol üstleniyor.

 

Bunların yanında Gloria, A Sranger, Young and Beautiful,Like Father Like Son, A Field in England gibi daha birçok film var. Karar vermeden önce hepsini ayrıntılı incelemenizi öneririz. Peki siz hangi filmlere gitmeyi düşünüyorsunuz?

 

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino