MODA 4 sene önce

FESTIVAL MODASI

 

Ülkemiz dışında yazın gerçekleşen festivallerin hepsi şimdiye kadar çoktan gerçekleşti bile. Ancak ülkemizde düzenlenen en büyük festival olan Rock’n Coke Eylül’de gerçekleşecek. Biz de festivale hazırlık için, şu ana kadar gördüğümüz diğer festivalleri bir yokladık ve festival modası ne alemde bir baktık.

rsz_1alessandra

Festivalle kıyafet ve ayakkabı seçerken ilk bakılacak şey rahatlık, bu yüzden severek giydiğiniz, rahatlığından emin olduğunuz, hava durumuna da uygun kıyafetler seçmeye dikkat edin. Festival alanında konaklıyorsanız, rahatlığın önemi çok daha fazla artıyor.

Günlük hayatta belki de giyemeyeceğimiz uçuk kıyafetleri giymek için festivaller en iyi yerlerdir, renkler, yaratıcılık ve farklılar ön plana çıkar. Ve tabii ki bir de vintage kıyafetler, ülkemizde son dönemlerde revaçta olan bu kıyafetler, festival modasının en vazgeçilmezlerinden ve artık hemen hemen hiç bir kıyafetten eksik olmuyor.

fvgfdv

Yüksek bel pantolon, şort, etek ve kısa, bağlamalı ya da bol bir üst, gitmeye hazırsınız. Buradaki seçimdeki gibi vintage baskılı ve canlı renklerdeki t-shirtler düz renk altlarla uyum ve dengeyi sağlayabilirsiniz.

 

Coachella2013FashionContestAccessory

Olabildiğince canlı renkler, desenler. Özellikle burada görülen eşarp, sıcaktan korunmak ve saçların dağılmaması için yardımcı olurken çarpıcı renkleriyle dikkatleri çekiyor. Bu eşarplar festival modasına uygun olabilmek için olmazsa olmazlarınızdan.  Büstiyerler ise özellikle yüksek belli altlarınızı tamamlamak için diğer bir seçenek.

hbz-coachella-street-style-041213-09-lgn

Elbiselerde ise pastel renklerindeki “cut-out”lar çok moda. Bunun yanında değinmek gereken şey ise takılar. Takılar festival kıyafetlerinizi farklılaştırabilmek ve şıklık için en önemli etkenlerden. Zira rahat etmek için bazı kıyafetlerinizden ödün vermek zorunda kaldıysanız, aksesurlarınızla istediğiniz stile ulaşabilirsiniz.

C VH

Vanessa Hudgens’ın da tercih ettiği püsküller, ayakkabılarınızda, ceketinizde, şapkanızda, çantanızda, büstiyerinizde olabilir. Ancak bizce püsküller en çok çantalara yakışıyor, özellikle her istediğinizi taşıyabileceğiniz, büyük, parlak renkleredeki sırt çantalarına.

rsz_1coachella-street-style-2a_14340042832

Diğer bir önemli koduda makyaj. Çok sade bir makyaj festivaller için yeterlidir. Sadece  yüzünüze renk getirecek  bir ruj ve parlak ya da pastel renklerde, göz kalemleri ile iyi ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Cildin bakımını ve nemlendirilmesini de unutmayıp cildi canlı ve parlak tutmak da işinize yarayacaktır.

coachella-new--z

Mutlaka ama mutlaka düz taban, alçak topuklu veya ayağınızı saran ayakkabılar giymeye çalışın, maalesef topuklu ayakkabılar festival alanında  tercih edilmemesi gerekenlerden. Sandaletler, bot ve çizmeler – özellikle kovboy botları- ya da spor ayakkabılar ilk tercihlerinizden olsun.

 

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino