MODA 4 sene önce

DERININ GECMEYEN MODASI

1960ların modası olan deri, son birkaç senedir hayatımıza tekrar girdi ve her sene farklı formlarıyla, renkleriyle ve stilleriyle gardıroplarımızda yerlerini alıyorlar. Kimi zaman zımbalı kullanılan ve asi bir görünüm yaratan deriler, kimi zaman kırmızı ve siyahın hakimiyetinde seksi bir görünüm ile karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü markalar da her sene tasarladıkları deriden oluşan modellerin üzerlerine koyarak, farklı tasarımlara imza atarak modaseverlerin deri sevdalarına şekil veriyorlar.

Son birkaç senedir özellikle sokak trendinde ve ünlülerin günlük giyimlerinde sıkça rastladığımız deri pantolon kombinleri bu sene de vazgeçilmezler arasında yer alacak. Ancak bu sene deri pantolonlar sadece siyah olarak değil, renkli ve detaylarla süslenmiş şekilde karşımıza çıkıyor.

deri-2

Dünyaca ünlü jean markası J Brand, bu sezon koleksiyonunda farklı tasarımlarıyla ve renkleriyle dikkat çeken deri pantolonlara yer vermiş. Göz alıcı rengiyle dikkat çeken aşağıdaki model iddialı olanlar ve farklı giyinmekten çekinmeyenler için güzel bir tercih olacağa benziyor.

J Brand’in bu modeli ise siyahı sevenler ancak deri pantolonlarında siyahta değişiklik arayanlar için birebir. Yanlarında bulunan cepleriyle size farklı bir hava katacak.

Tercihini pantolondan değil de etekten ya da elbiseden yana kullananlar için bu sene oldukça iddialı geçeceğe benziyor. Yeterince dikkat çekici olan etek ve elbiseler bir de deri olduklarında sizi bir adım öne taşıyacaklar.

deri-42

deri-41

Motosikletli gençlerin akımıyla ünlenen ve yavaş yavaş gardıroplarda en önemli parçalardan biri haline gelen deri ceketler yenilenen renkleri ve modelleriyle bu sene de göz önünde olacak.

deri-36

 

İngiliz şıklığının temsilcisi Burberry‘nin, askeri ceketlerden ilham alarak tasarladığı aşağıdaki modeli klasik deri ceketler içinde fark yaratacak bir model.

Dinamik ve genç tasarımlarıyla beğenileri kazanan Alice + Olivia‘nın zımba detaylı, çapraz fermuarlı deri ceketi asi görünümünün yanında oldukça feminen bir görünüm çiziyor.

Görünen o ki 1960ların büyük deri modası 2013-14 sezonunda da kendini yenilemeye devam edecek.

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino