SEHIR HAYATI 4 sene önce

ÇAGIMIZIN DA VINCI’SINI KONU ALAN “JOBS”

“Jobs” 16 Ağustos Cuma günü vizyona girdi, haberiniz yoksa bile hemen her yerde asılı olan afişeleri  muhtemelen gözünüze çarpmıştır.

 

Apple’ın bilgisayarlar alanında yarattığı devrim ve bu devrimde Steve Jobs’ın yeri kuşkusuz tartışılmaz. Belgesel Steve Jobs’ın üniversiteyi bırakıp, anne ve babasının garajında Steve Wozniak ile beraber kurdukları Apple’ın ilk kuruluş günlerinden 2001 iPod’un açıklanmasına kadar geçen sürede, Jobs’ın başından geçenleri anlatıyor. Jobs’ı canlandıran aktör Ashton Kutcher’ın da söylediği gibi çağımızın Leonardo da Vinci’si diyebileceğimiz Jobs’ın hayatını anlatan ilk film olmamasına rağmen Ashton Kutcher’ın harika oyunculuğu şimdiden çok konuşuluyor. Eklemeden geçmeyelim, filmin en başında yapılan konuşma Ashton Kutcher tarafından yapılıyor, duyduğumuza göre Steve Jobs sananlar varmış.

k-bigpic

Filmle ilgili farklı bir çok görüş mevcut, Apple’ın sahip olduğu hayran kitlesi şimdilik filmi oldukça beğenmiş gözükürken, filmde bir çok gerçek olayın yansıtılmadığı veya yanlış yansıtıldığı, Jobs kararakterinin ilah gibi gösterildiği de söylenenler arasında.  Steve Jobs gibi yaşadığı çağı etkilemiş bir kişiyi anlatan böyle bir film için çok ayrı uçlarda yorumların gelmesi normal, ama objektif açıdan bakacak olursak kesinlikle görmeye değer bir film.

 

Young-Steve-Jobs

here-are-the-latest-photos-from-the-steve-jobs-movie

İlgili Başka Konular

Valentino