MODA 4 sene önce

BATMAN MI BATFLECK MI?

Christian Bale gibi başarılı bir aktörden rol devralmak kolay değildir. Hele aldığınız rol “Batman” olacaksa… Karakteri şimdiye kadar Val Kimer, George Clooney gibi isimlerde canlandırmıştı. Ancak herkes tarafından sevilen, rol aldıkları film sayısılarından da anlaşılacağı gibi Michael Keaton ve Christian Bale’di.

rsz_batman_watching_over_the_city

Uzun bir aradan sonra 2005’te geri dönen film serisinde karakteri Christian Bale canlandırıyordu. Daha 13 yaşındayken Steven Spielberg’ün   Güneş İmparatorluğu (Empire of the Sun) filmiyle ünlenen Oscar ödüllü oyuncuyu yaklaşık 8 senedir “Batman” olarak görmeye alışmıştık, gerek başarılı oyunculuğu, gerek karizmasıyla rol ona çok yakışıyordu.

rsz_vamers-movies-superman-and-batman-unite-for-new-dc-superhero-movie-in-2015

Haziran ayında vizyona giren Superman filmi Man of Steel’in devamı olarak çekilecek 2015 filminin Batman/Superman ortak filmi olarak çekileceği açıklanmıştı. Özellikle DC Comics hayranları Batman/Superman çizgi romanlarının filmi için oldukça heyecanlıydı. Ancak 22 Ağustos’ta gelen açıklama ise büyük çoğunluğu hayal kırıklığına uğrattı. Yeni Batman, Ben Affleck olarak seçildi. Haber yayılır yayılmaz,  özellikle sosyal medyada büyük bir Ben Affleck karşıtlığı başladı. Batman filminin “batman”likten çıkacağı öne sürülerek yeni “batfleck” adı verildi. Ünlü oyuncunun seçilmesine Warner Bros.’un böyle bir tepkiyi bekledeğini varsayıyoruz, çünkü Christian Bale gibi herkes tarafından sevilen, güçlü bir karakterden sonra hangi oyuncu olursa olsun, yadsınırdı.

rsz_ben-affleck-batman

Ancak tepkiler hala bitmiyor, özellikle DC Comics takipçileri, Ben Affleck’in rolden alınarak başka bir oyuncuya verilmesi ile ilgili ısrarcı. Christian Bale, Batman filmlerindeki rolüne devam etmesini bizler de isterdik, ancak şimdilik Warner Bros. geri adım atmayı bırakın, Ben Affleck’ten vazgeçeceğe benzemiyor. Ben Affleck’in tek destekçisi ise “Robin” rolünde olacağı dedikodusu olan Matt Damon, kendisi her ne kadar dedikoduları yalanlasa da “Batfleck” olan bir filmde rol almasının bizce bir sakıncası yok. Yazıdan dan anlaşılacağı üzere bizim bir numaralı Batman’imiz hep Bale kalacak, ya sizin?

rsz_christian-bale-stars-as-bruce-wayne-in-warner-bros-pictures-and-legendary-pictures-action-drama-the-dark-knight-distributed-by-warner-bros-pictures-and-also-starring-michael-caine-heath-ledger-gary-oldman-aa

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino