GÜZELLİK 4 sene önce

ADIM ADIM GUZELLIK

mak_29381400751b03546b1da2

Makyaj trendleri yaz sezonu boyunca kendini tazeledi, tazelemeye de devam ediyor. Bu sefer yeni trend çarpıcı göz makyajından biçimli kaşlara ve çekici dudaklara kadar dikkat çekici ve cesur bir görünümü işaret ediyor. Tüm makyaj kurallarını yıkmaya hazır mısınız?

Cildi Arındırma ve Yenileme : 

cilt-bakımı

Hepimiz kusursuz görüntüyü yaklamaya çalışıyoruz. Ancak bu sadece doğru fondöteni ya da pudrayı kullanmaktan geçmiyor. Kusursuz görüntü için özellikle şu an yaz aylarında olduğumuzdan cildi ölü hücrelerden arındırmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından cildinizi nemlendirmek adına maske yapabilir ya da nemlendirici sürebilirsiniz. Unutmayın nem içeren bir ciltten çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

Kusursuz Bir Fondöten : 

fon-mkle3

Doğal ve kusursuz bir cildi elde etmek için cildinizi nemlendirdikten sonra cildinizin renginde ya da renginizden çok az açık ince dokulu bir fondöten uygulayabilirsiniz. Eğer göz çevrenizde mor halkalar bulunuyorsa bunun için de o bölgeye az bir miktar kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Çarpıcı Çizgiler : 

eyeliner_makyaji

Düz ya da kuyruklu, dağıtılmış ya da keskin hatlı hiç fark etmez yeter ki çarpıcı ve cesur çizgiler olsun. Bu görünümü yakalamak için kirpiklerinizin diplerinden likit eyeliner ile istediğiniz uzunlukta çizgiler çizebilirsiniz. Daha sonra kirpiklerinize yoğun bir maskara sürerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Dumanlı Bakışlar ve Metalik Etkisi : 

0c262433bugulu

Dumanlı bakışlar için bu sezon çok trend olan kahverengi ve bakır tonlarını kullanabilirsiniz. Bu sizin hem romantik hem de çekici görünmenizi sağlayacaktır. Siyah gözlerin abartısından sıyrılmak için de birebir diyebiliriz. Göz kapağınıza açık kahve tonlarında bir krem far ya da açık kahve tonlarındaki bazın üzerine kirpiklerinizin diplerine metalik bronz bir far sürebilirsiniz. Metalik renkler bronz teninizle de harika bir uyum sağlar.

metalik-far

Çekici Kirpikler : 

rimel_surme_teknikleri2

Daha dolgun kirpiklerle çarpıcı ve dikkat çekici bakışlar yakalamak her zaman daha kolaydır. Uzun kirpikler ve etkili bakışlar için en etkili yöntem birkaç kat siyah maskara sürdükten sonra topaklanmaması için kirpik tarağı ile kirpikleri taramaktır.

Biçimli Kaşlar : 

cara-delevingne-03

Kaşlarınızın daha biçimli ve güçlü olması bakışlarınızın çarpıcılığını artırır. Sıradan bir görünüme sahip olmak istemiyorsanız kaşlarınızı çok inceltmeyin, biçimli olmasına özen gösterin. Böylece bakışlarınızın güzelliği ortaya çıkacak.

Cesur Dudaklar : 

ruj2-700-x-532

Dudaklarınıza bordo ve koyu kırmızı gibi çarpıcı renkleri uygulamaktan çekinmiyorsanız bu tonları gece çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Rujunuzu sürdükten sonra parmağınızla şekillendirebilir üzerinden de bir dudak kalemiyle geçerseniz dudaklarınız daha dolgun ve çarpıcı gözükecektir.

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino