GÜZELLİK 4 sene önce

2014 MAKYAJ TRENDLERİ

Makyajda doğallık modası bu yıl da raflarda. Fakat doğal makyaj hiçbir şey sürmemek anlamına gelmiyor elbette… Ölçülü, uyumlu olmak önemli, ancak her şeyden önce yüzümüzde nereye odaklanacağımızı seçmemiz gerekiyor.

Bunu yaparken günlük kullanımda gözlerimizin iç kısmına beyaz ışıltılar kullanabilir veya gizli kedi gözü makyajıyla biraz daha gizem katabiliriz.

3cateyesmakeuplooks_thumb

Akşamları için ise dumanlı gözler, dore veya metalik tonlarla hareketlendirilmeli.

Brown-And-Gold-Smokey-Eye-Makeup1

2014’ün rengi olarak belirlenen orkide moru tasarımcıların kreasyonlarında yer alınca, makyaj modasına gözlerde mavi-mor ve pembe-mor yorumları yansıdı. Allıklar ise az belirgin uygulandığında makbul.

d58a73cda93b39444448ed14d19fcad8

Dudaklar şeftali tonlarıyla ön plana çıkarılabilir. Bu renklerin mat tonları ne çok açık, ne de çok koyu olduğundan, gözlerde beyaz ve pudra tonlarda ışıltılar ile tamamlanabilir.

rs_560x415-130909180205-1024.persimmon.cm.9913_copy

Böylece artık bir makyaj klişesi sayılan, ”renkli dudağa hafif göz makyajı” kuralını birazcık esnetip zaman zaman kaçamak yapılabilir. Ancak fazla abartmayın deriz…:) Ne de olsa bu klişe, makyajın kitabı yazılsa ilk 5’e girecek kadar doğru bir saptamadır.

2014 yaz koleksiyonlarında makyaj trendlerine de yer veren markaların bazıları; ChanelDiorGivenchy ve Yves Saint Laurent oldu.

purple 5

 

İlgili Başka Konular

  • Çanta-Oje Uyumu
  • Sonbahar sezonunun öne çıkan çanta modellerini tırnaklarınızı süsleyecek ojelerle eşleştirmek ister misiniz? Bu sezon kiremit, yeşil, hardal gibi

    ...

  • Devamını Oku
  • GÜZELLİK 1 sene önce
Valentino